Son güncelleme tarihi: 29 Ocak 2024

HUKUKİ ŞARTLARIMIZA UYUM

Biz, AYDINLAR GRUP ARAÇ KİRALAMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ olarak faaliyet gösteren ve Aydınlar Turizm olarak bilinen bir Türkiye şirketiyiz (“Şirket,” “biz,” “bizim,” “bizimkiler”), İstanbul, Bağcılar, 34204, 100. YIL MAH. FETİH CAD. NO: 23 İÇ KAPI NO: 4 adresinde kayıtlıyız.

https://aydinlarturizm.com ( “Site”) web sitesini ve bu hukuki şartlara başvuran veya bağlantı kuran diğer herhangi bir ilgili ürün ve hizmeti işletiyoruz (topluca “Hizmetler”) olarak adlandırılır.

Değerli İş Ortaklarımız, Aydınlar Turizm olarak, her geçen gün artan hizmet sektörünün bir temsilcisi olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gelişen dünyada, günümüz trendlerine ayak uydurmak, hizmet kalitemizi en üst seviyeye taşımak için her daim yeniliklerin takipçisi ve uygulayıcısıyız. Bu yolda birlikte yürüdüğümüz işletmelere mensup tüm değerli yolcularımıza konforlu ve güvenli bir yolculuk sunmak birincil görevimiz. Bunun yanında sunduğumuz hizmetin her daim aynı standartta olması ve hatta ürettiğimiz yenilikçi çözümlerle gelişmesi de bizim için son derece önemli. Sizlerden gelen her geri bildirimi dikkatle inceliyor ve birlikte kat ettiğimiz her kilometrenin gücümüze güç kattığını biliyoruz. Standartlarımızı her daim daha yukarıya taşıyacağımız, teknolojik olanaklarla her geçen gün gelişeceğimiz, sürdürülebilir enerji çözümlerine daha fazla yatırım yapacağımız yeni yapılanmamızla sizlere en nitelikli hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Deneyimli ve dinamik kadromuzla geleceğe umutla bakıyor ve daha aydınlık yarınlar için var gücümüzle çalışıyoruz.

Bizi şu şekillerde iletişime geçebilirsiniz: Telefon: (+90)212 461 15 61 0212, E-posta: iletisim@aydinlarturizm.com, veya Posta ile: 100. YIL MAH. FETİH CAD. NO: 23 İÇ KAPI NO: 4 BAĞCILAR/ İSTANBUL, Bağcılar, Istanbul 34204, Türkiye.

Bu Hukuki Şartlar, sizin (“siz”) veya bir varlık adına, AYDINLAR GRUP ARAÇ KİRALAMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ile aranızda yapılmış olan ve Hizmetlere erişiminiz ve kullanımınızla ilgili olarak geçerli olan yasal bir bağlayıcı anlaşmayı oluşturur. Hizmetlere erişerek, bu Hukuki Şartların tümünü okuduğunuzu, anladığınızı ve kabul ettiğinizi beyan edersiniz. EĞER BU HUKUKİ ŞARTLARIN TÜMÜYLE ANLAŞMIYORSANIZ, HİZMETLERİ KULLANMAKTAN AÇIKÇA YASAKLANSINIZ VE KULLANIMI DERHAL DURDURMALISINIZ.

Hizmetlerle ilgili zaman zaman yayınlanabilecek ek şartlar veya belgeler buraya açıkça dahil edilmiştir. Tek başımıza takdirimize bağlı olarak bu Hukuki Şartlarda herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle değişiklik veya düzenleme yapma hakkını saklı tutarız. Herhangi bir değişikliği, bu Hukuki Şartların “Son Güncelleme” tarihini güncelleyerek size bildireceğiz ve her bir değişiklik için özel bir bildirim alma hakkınızdan feragat edersiniz. Güncellemelerden haberdar olmak için bu Hukuki Şartları periyodik olarak gözden geçirmek sizin sorumluluğunuzdadır. Sizin devam eden Hizmetleri kullanmanız, güncellenmiş Hukuki Şartları kabul etmiş olduğunuz anlamına gelir.

Hizmetler en az 13 yaşındaki kullanıcılar içindir. İkamet ettikleri yargı alanında küçük olan tüm kullanıcılar (genellikle 18 yaşın altında) Hizmetleri kullanmak için ebeveynlerinin veya vasilerinin izni olmalı ve doğrudan denetim altında olmalıdır. Eğer bir küçükseniz, Hizmetleri kullanmadan önce ebeveyninizin veya vasinizin bu Hukuki Şartları okuyup kabul etmesi gerekmektedir.

Bu Hukuki Şartlar, kayıtlı olduğunuz yargı alanının yürürlükteki yasalarına tabi olarak size ve AYDINLAR GRUP ARAÇ KİRALAMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ arasında yapılan yasal bağlayıcı bir anlaşmadır.

YASAKLANMIŞ FAALİYETLER

Hizmetleri, Hizmetlerin sunulduğu amaç dışında herhangi bir amaçla kullanamazsınız. Hizmetler, özellikle biz tarafından onaylanan veya onaylanan ticari girişimlerle bağlantılı olarak kullanılmamalıdır.

Hizmetlerin kullanıcısı olarak, aşağıdaki şartları kabul edersiniz:

Yazılı iznimiz olmadan Hizmetlerden veri veya diğer içerik sistemli bir şekilde alarak, doğrudan veya dolaylı olarak koleksiyon, derleme, veritabanı veya dizin oluşturmak.

Hassas hesap bilgileri gibi kullanıcı şifreleri gibi hassas bilgileri öğrenme amacıyla bizi ve diğer kullanıcıları aldatmak, dolandırmak veya yanıltmak.

Hizmetlerin güvenlik ile ilgili özelliklerini atlatmak, devre dışı bırakmak veya başka türlü etkilemek; bu, İçeriğin kullanımını engelleyen veya kopyalamayı önleyen özellikleri içerir.

Bizim veya Hizmetlerin itibarını veya hizmetini bizim görüşümüze göre lekelemek, zedelemek veya başka türlü zarar vermek.

Hizmetlerden elde edilen bilgileri başka bir kişiyi taciz etmek, kötüye kullanmak veya zarar vermek amacıyla kullanmak.

Destek hizmetlerimizi yanlış raporlarla kötüye kullanmak veya istismar raporlarında bulunmak.

Hizmetlerin kullanımını geçerli yasalara veya düzenlemelere aykırı bir şekilde gerçekleştirmek.

Hizmetlere yetkisiz çerçeveleme veya bağlantı oluşturmak.

Virüsler, Truva atları veya diğer materyalleri (aşırı büyük harf kullanımı ve spam – tekrarlayan metinlerin sürekli gönderimi dahil) içeren, herhangi bir tarafın Hizmetleri kullanımını ve keyfini engelleyen veya değiştiren, değiştiren, bozan, değiştiren veya Hizmetlerin kullanımı, özellikleri, işlevleri, işleyişi veya bakımı üzerinde etki eden materyalleri yüklemek veya iletmek (veya yüklemeye veya iletmeye çalışmak).

Sistemin otomatik kullanımına katılmak, yorum veya mesaj göndermek için betikler kullanmak veya veri madenciliği, robotlar veya benzeri veri toplama ve çıkarma araçları gibi herhangi bir otomatik kullanım.

Herhangi bir İçerikten telif hakkı veya diğer mülkiyet hakları bildirimini silmek.

Başka bir kullanıcıyı veya kişiyi taklit etmeye çalışmak veya başka bir kullanıcının kullanıcı adını kullanmak.

Hizmetlerin yazılımını, Flash, PHP, HTML, JavaScript veya diğer kodları içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan, kopyalamak veya uyarlamak.

Uygulanabilir yasa tarafından izin verilmediği sürece, Hizmetlerin bir parçası olan yazılımın herhangi bir kısmını çözmek, decompile etmek, ayrıştırmak veya tersine mühendislik yapmak.

Standart arama motoru veya İnternet tarayıcısı kullanımının bir sonucu olarak ortaya çıkmayan, Hizmetlere erişimini önlemek veya sınırlamak amacıyla tasarlanmış önlemleri atlamaya çalışmak veya atlamak.

Hizmetlerin bir rekabet çabasının bir parçası olarak kullanmak veya Hizmetleri ve/veya İçeriği herhangi bir gelir elde etme amaçlı veya ticari bir girişim için kullanmak.

KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN KATKILAR

Hizmetler, sizi bloglara, mesaj panolarına, çevrim içi forumlara ve diğer işlevselliklere katılmaya, katkıda bulunmaya veya katılmaya davet edebilir ve size Hizmetlerde veya üzerinde metin, yazılar, video, ses, fotoğraf, grafik, yorumlar, öneriler veya kişisel bilgiler veya diğer materyaller dahil olmak üzere içerik ve malzemeler oluşturma, gönderme, yayınlama, görüntüleme, iletim, gerçekleştirme, yayınlama, dağıtma veya yayınlama fırsatı verebilir (“KatContributions” olarak adlandırılır). Katkılar, Hizmetlerin diğer kullanıcıları tarafından görülebilir ve üçüncü taraf web siteleri aracılığıyla erişilebilir. Bu nedenle, ilettiğiniz herhangi bir Katkı, gizli olmayan ve mülkiyet hakkı olmayan bir şekilde ele alınabilir. Herhangi bir Katkı oluşturduğunuzda veya kullanıma sunduğunuzda, bununla ilgili olarak:

Katkılarınızın oluşturulması, dağıtımı, iletimi, kamusal gösterimi veya gerçekleştirmesi ve Katkılarınızın erişilmesi, indirilmesi veya kopyalanması, herhangi bir üçüncü tarafın mülkiyet haklarını, ancak bununla sınırlı olmamak üzere telif hakkı, patent, ticari marka, ticaret sırrı veya herhangi bir üçüncü tarafın ahlaki haklarını ihlal etmeyecek.

Katkılarınızı, Hizmetlerin ve bu Hukuki Şartların tarafından öngörülen herhangi bir şekilde Hizmetler ve bu Hukuki Şartlar tarafından öngörülen herhangi bir şekilde kullanmamız, Hizmetlerin kullanıcıları ve bu Hukuki Şartlar tarafından öngörülen herhangi bir şekilde Katkılarınızı kullanmamız için gerekli olan lisanslara, haklara, izinlere, açıklamalara ve izinlere sahip olduğunuzu temsil eder ve garanti edersiniz.

Katkılarınızın tümüyle ve her birinin açıkça tanımlanabilir olduğu her bir Katkıdaki tüm ve her bir belirgin bireysel kişi tarafından yazılı izni, serbest bırakma ve/veya izni olduğunu temsil ve garanti edersiniz.

Katkılarınız yanıltıcı, yanıltıcı veya yanlış değildir.

Katkılarınız istenmeyen veya yetkisiz reklam, promosyon malzemesi, piramit şemaları, zincir mektupları, spam, kitlesel postalama veya diğer türde talep oluşturan materyal olmayacaktır.

Katkılarınız çirkin, açık saçık, müstehcen, pis, şiddet içeren, rahatsız edici, iftira niteliğinde, karalayıcı, hakaret niteliğinde veya başka türlü itiraz edilebilir olmayacaktır (bizim tarafımızdan belirlendiği şekilde).

Katkılarınız kimseyi alaya almak, alay etmek, aşağılamak, caydırmak veya kötüye kullanmak amacıyla kullanılmayacaktır.

Katkılarınız başka bir kişiyi tehdit etmek veya bir kişi veya sınıf insanlar aleyhine şiddeti teşvik etmek amacıyla kullanılmayacaktır.

Katkılarınız herhangi bir uygulanabilir yasa, düzenleme veya kuralı ihlal etmeyecektir.

Katkılarınız üçüncü bir tarafın gizlilik veya kamuoyu haklarını ihlal etmeyecektir.

Katkılarınız çocuk pornosu ile ilgili herhangi bir uygulanabilir yasa tarafından ihlal edilmeyecek veya başka bir şekilde çocukların sağlığını veya esenliğini korumayı amaçlayan herhangi bir uygulanabilir yasa tarafından ihlal edilmeyecektir.

Katkılarınız, ırk, ulusal köken, cinsiyet, cinsel tercih veya fiziksel engelle bağlantılı olarak hakaret içeren yorumları içermeyecektir.

Katkılarınız, bu Hukuki Şartların herhangi bir hükmünü, veya herhangi bir uygulanabilir yasa veya düzenlemeyi ihlal etmeyecek veya bağlantı kurmayacaktır. Yukarıda belirtilenlerin ihlali, bu Hukuki Şartları ihlal eder ve haklarınızın Hizmetleri kullanma hakkının sona ermesine neden olabilir.

KATKI LİSANSI

Katkılarınızı Hizmetlerin herhangi bir bölümüne göndererek, otomatik olarak bize, size ait olduğunu ve buna yetkili olduğunuzu temsil ve garanti ettiğiniz bir lisans verirsiniz. Bu lisans, herhangi bir amaca yönelik, ticari, reklam veya başka bir şekilde kullanmamız, çoğaltmamız, ifşa etmemiz, satmamız, yeniden satmamız, yayınlamamız, yayınlamamız, arşivlememiz, depolamamız, önbelleğe almamız, kamuya performans, kamuya gösterim, yeniden başlıklandırma, arşivleme, saklama, önbellekleme, genel performans, kamuya gösterim, reformat, tercüme, iletim, alıntı (tamamı veya bir kısmı), böyle Katkıları içermekte ve bu Katkılara ait (sizin imajınız ve sesiniz dahil) türemiş çalışmaları oluşturmak veya diğer çalışmalara dahil etmek için hak sahibi olmamıza, kullanmamıza ve yetkilendirmemize izin verir. Katkılarınızın kullanımı ve dağıtımı, herhangi bir medya biçiminde ve herhangi bir medya kanalı aracılığıyla gerçekleşebilir.

Bu lisans, şu an bilinen veya daha sonra geliştirilen herhangi bir form, medya veya teknolojiye uygulanacaktır ve adınızın, şirket adınızın ve marka adınızın yanı sıra, sunduğunuz tüm marka adları, ticari markalar, ticaret adları, logolar ve kişisel ve ticari görsellerle ilgili tüm telif hakları, ticari marka hakları, ticaret adı hakları, logo hakları ve diğer mülkiyet hakları içerir. Sizden elde ettiğimiz tüm Katkılar üzerinde herhangi bir hak iddia etmiyoruz. Katkılarınızın tümünün ve her birinin tam sorumluluğu size aittir ve Katkılarınızdan kaynaklanan herhangi bir beyan veya temsil için bizi sorumlu tutmamayı ve Katkılarınız ile ilgili herhangi bir hukuki işlemden kaçınmayı açıkça kabul edersiniz.

Haklarımızdaki bir tekniği kullanma hakkına sahibiz, bu da (1) Herhangi bir Katkıyı düzenleme, sansürleme veya başka şekilde değiştirme; (2) Herhangi bir Katkıyı daha uygun yerlere yerleştirmek için herhangi bir Katkıyı yeniden kategorize etme; ve (3) takdirimize bağlı olarak ve herhangi bir bildirim veya sorumluluk olmadan herhangi bir Katkıyı herhangi bir zamanda ve herhangi bir nedenle ön izleme veya silme hakkımızdır. Katkılarınızı izleme yükümlülüğümüz yoktur.

HİZMETLERİN YÖNETİMİ

Hizmetleri bu Hukuki Şartların ihlalleri açısından izleme hakkımızı saklı tutarız; (2) Hukuku veya bu Hukuki Şartları ihlal ettiğini tek taraflı takdirimize göre düşündüğümüz herhangi bir kişiye uygun hukuki işlemi alma hakkımız (3) takdirimize bağlı olarak ve sınırlama olmaksızın, Katkılarınızı veya onların bir kısmını reddetme, erişimi sınırlama, kullanılabilirliği sınırlama veya devre dışı bırakma (teknolojik olarak mümkün olduğu ölçüde) ve (4) takdirimize bağlı olarak ve sınırlama olmaksızın, herhangi bir Katkıyı veya içeriği silme veya başka şekilde devre dışı bırakma hakkımızı saklı tutarız. Dosya ve içerikleri devre dışı bırakma hakkımız olmaksızın sistemlerimize aşırı derecede büyük veya herhangi bir şekilde yük oluşturan tüm dosyaları ve içerikleri silme veya başka şekilde devre dışı bırakma hakkımızı saklı tutarız; ve (5) Hizmetlerin haklarımızı ve mülkiyetimizi koruma ve Hizmetlerin düzgün çalışmasını kolaylaştırma amacıyla Hizmetleri başka bir şekilde yönetme hakkımızı saklı tutarız.

GİZLİLİK POLİTİKASI

Veri gizliliği ve güvenliği konusunda dikkatliyiz. Lütfen Gizlilik Politikamızı gözden geçirin: https://aydinlarturizm.com/gizlilik-politikasi. Hizmetleri kullanarak, Gizlilik Politikamıza bağlı olarak bağlı olduğunuzu kabul edersiniz. Lütfen dikkat edin ki Hizmetler Türkiye’de barındırılmaktadır. Eğer Hizmetlere, Türkiye’deki uygulanabilir yasalardan farklı olan kişisel veri toplama, kullanma veya açıklamayı düzenleyen diğer yasalar veya gereksinimlerle bağlı herhangi bir bölgeden erişiyorsanız, Hizmetleri kullanmaya devam ettiğinizde, verilerinizin Türkiye’ye transfer edildiğini ve Türkiye’de işlendiğini açıkça kabul edersiniz.

TELİF HAKKI İHLALLERİ

Başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı gösteriyoruz. Hizmetlerde mevcut olan veya üzerinden erişilebilen herhangi bir materyalin, sahip veya kontrol ettiğiniz herhangi bir telif hakkını ihlal ettiğine inanıyorsanız, lütfen hemen aşağıda sağlanan iletişim bilgilerini kullanarak bize bildirin (“Bildirim”). Bildiriminizde ele alınan materyali gönderen veya saklayan kişiye bir kopya gönderilecektir. Lütfen dikkat edin ki geçerli yasa uyarınca bir Bildirimde materyallerinize ilişkin olarak yanlış beyanlarda bulunursanız tazminat sorumluluğuna tabi tutulabilirsiniz. Bu nedenle, Hizmetlerdeki materyalinizin telif hakkını ihlal edip etmediğinden emin değilseniz, önce bir avukata danışmayı düşünmelisiniz.

TERİMLER VE SONLANDIRMA

Bu Hukuki Şartlar, Hizmetleri kullanırken tam olarak yürürlükte ve etkide kalacaktır. BU HUKUKİ ŞARTLARIN DİĞER HERHANGİ BİR HÜKMÜNÜ SINIRLAMAKSIZIN, KENDİ TAKDİRİMİZ VE BİLDİRİM VEYA SORUMLULUK OLMAKSIZIN, BU HUKUKİ ŞARTLARIN İÇERDİĞİ HERHANGİ BİR TEMSİL, GARANTİ YA DA SÖZLEŞME İHLALİNDEN, YA DA İLGİLİ HERHANGİ BİR YASA VE YÖNETMELİĞE UYMAMAKTAN DOLAYI, HERHANGİ BİR NEDENLE VEYA NEDENSİZCE, HERHANGİ BİR KİŞİYE (BELİRLİ IP ADRESLERİNİ BLOKE ETME DAHİL) HİZMETLERE ERİŞİMİ VE KULLANIMINI REDDETME HAKKINI SAKLI TUTARIZ. İSTER ÜÇÜNCÜ BİR ŞAHIS ADINA HAREKET EDİYOR OLABİLİRSİNİZ, ister olmayın, HİZMETLERE ERİŞİMİNİZİ YA DA KATILIMINIZI (KENDİ TAKDİRİMİZDE HİÇBİR UYARI VERMEDEN) İSTEDİĞİMİZ ZAMAN SONLANDIRMA HAKKINI SAKLI TUTARIZ VEYA HERHANGİ BİR İÇERİĞİ YA DA BİLGİYİ SİLME HAKKINA SAHİP OLACAĞIMIZI KABUL EDERİZ.

Eğer hesabınızı herhangi bir nedenle sonlandırırsak veya askıya alırsak, adınız altında, sahte veya ödünç alınmış bir isim altında veya üçüncü bir tarafın adı altında yeni bir hesap oluşturmanız yasaktır, hatta üçüncü taraf adına hareket ediyor olsanız bile. Hesabınızı sonlandırmanın veya askıya almanın yanı sıra, uygun hukuki işlemi başlatma hakkını saklı tutarız, bunlar sivil, cezai ve ihtiyati tedbirleri içerebilir.

DÜZENLEMELER VE KESİNTİLER

Hizmetlerin içeriğini herhangi bir zamanda veya nedenle kendi takdirimize bağlı olarak bildirim yapmaksızın değiştirme, değiştirme veya kaldırma hakkını saklı tutarız. Ancak, Hizmetlerimizdeki herhangi bir bilgiyi güncelleme yükümlülüğümüz yoktur. Herhangi bir değişiklik, fiyat değişikliği, askıya alma veya Hizmetlerin sonlandırılması konusunda size veya üçüncü bir tarafa karşı hiçbir sorumluluğumuz olmayacaktır.

Hizmetlerin her zaman kullanılabilir olacağını garanti edemeyiz. Hizmetlere ilişkin olarak donanım, yazılım veya diğer sorunlar yaşayabilir veya Hizmetlere ilişkin bakım yapmamız gerekebilir, bu da kesintilere, gecikmelere veya hatalara neden olabilir. Hizmetleri herhangi bir zamanda veya nedenle bildirim yapmaksızın değiştirme, gözden geçirme, güncelleme, askıya alma, sonlandırma veya başka şekilde değiştirme hakkını saklı tutarız. Hizmetlere erişememeniz veya kullanamamanız nedeniyle ortaya çıkan herhangi bir kayıp, hasar veya rahatsızlıktan dolayı hiçbir şekilde sorumluluk taşımadığımızı kabul edersiniz. Bu Hukuki Şartlarda, Hizmetleri sürdürme ve destekleme yükümlülüğümüz olmadığı şeklinde hiçbir şey, size karşı herhangi bir sorumluluğumuzun olmadığı şeklinde yorumlanmayacaktır.

UYGULANACAK HUKUK

Bu Hukuki Şartlar, Türkiye’nin yasalarına tabi olacaktır. AYDINLAR GRUP ARAÇ KİRALAMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ve siz, Türkiye’nin mahkemelerinin bu Hukuki Şartlarla ilgili herhangi bir anlaşmazlığı çözmek için münhasır yargı yetkisine sahip olacağını kesin bir şekilde kabul edersiniz.

İHTİLAF ÇÖZÜMÜ

Gayriresmi Müzakereler

Bu Hukuki Şartlara ilişkin herhangi bir anlaşmazlık, ihtilaf veya iddiaya ilişkin maliyeti düşürmek ve kontrol etmek amacıyla (her biri “Anlaşmazlık” ve topluca “Anlaşmazlıklar” olarak adlandırılır), siz veya biz tarafından getirilmiş olsun, (bireysel olarak “Taraf” ve topluca “Taraflar” olarak adlandırılır), Tarafların, resmi olmayan müzakerelerle herhangi bir Anlaşmazlığı (aşağıda açıkça belirtilen Anlaşmazlıklar hariç) en az _______ gün boyunca çözmeye çalışmayı kabul ettiği bir ön anlaşma olacaktır. Bu tür resmi olmayan müzakereler, bir Tarafın diğer Tarafa yazılı bildirimi ile başlar.

Bağlayıcı Tahkim

Bu Hukuki Şartlardan kaynaklanan veya bunlarla ilgili herhangi bir anlaşmazlık, varlığı, geçerliliği veya sona ermesi de dahil olmak üzere, sonunda Avrupa Tahkim Odası (Belçika, Brüksel, Avenue Louise, 146) tarafından Uluslararası Ticaret Tahkim Mahkemesi’ne yönlendirilecek ve bu ITM’nin Kurallarına göre sonuçlandırılacaktır. Yargıç sayısı üç (3) olacaktır. Tahkimin yeri, yasal yer veya tahkim İstanbul, Türkiye olacaktır. Davanın diline Türkçe dahil edilecektir. Bu Hukuki Şartların uygulanabilir hukuku Türkiye hukuku olacaktır.

Kısıtlamalar

Taraflar, herhangi bir tahkimin bireysel olarak Taraflar arasındaki Anlaşmazlıkla sınırlı olacağını kabul eder. Yasa tarafından tam olarak izin verildiği ölçüde, (a) hiçbir tahkim başka bir işleme katılamaz; (b) hiçbir Anlaşmazlık’ın toplu bir dava şeklinde tahkim edilmesi veya toplu dava prosedürlerini kullanma hakkı veya yetkisi bulunmaz; ve (c) hiçbir Anlaşmazlık’ın genel kamunun veya başka herhangi bir kişinin adına sözde temsilci kapasitesinde getirilme hakkı veya yetkisi bulunmaz.

Gayriresmi Müzakereler ve Tahkim İstisnaları

Taraflar, aşağıdaki durumların gayriresmi müzakereler ve bağlayıcı tahkimle ilgili yukarıdaki hükümlere tabi olmadığını kabul eder: (a) Bir Tarafın fikri mülkiyet haklarını uygulama veya koruma veya bu hakların geçerliliği ile ilgili Anlaşmazlıklar; (b) Hırsızlık, korsanlık, gizliliğin ihlali veya izinsiz kullanıma dair iddialardan kaynaklanan Anlaşmazlıklar; ve (c) ihtiyati tedbir talepleri. Bu hüküm yasa dışı veya uygulanamaz bulunursa, herhangi bir taraf bu hükmün yasa dışı veya uygulanamaz bulunan kısmındaki herhangi bir Anlaşmazlığı bağlamama hakkına sahip olacak ve böyle bir Anlaşmazlık yukarıda belirtilen yetki mahkemeleri içinde karara bağlanacaktır ve Taraflar, bu mahkemenin kişisel yargı yetkisine tabi olmayı kabul eder.

DÜZELTMELER

Hizmetlerde, açıklamalar, fiyatlandırma, bulunabilirlik ve çeşitli diğer bilgiler dahil olmak üzere, hatalı yazılar, yanlışlıklar veya eksiklikler içeren bilgiler olabilir. Herhangi bir hata, yanlışlık veya eksikliği düzeltme, bilgiyi herhangi bir zamanda önceden bildirim yapmaksızın değiştirme veya güncelleme hakkını saklı tutarız.

HAFTA

HİZMETLER, OLDUĞU GİBİ VE MÜSAİT OLDUĞUNDA SAĞLANIR. HİZMETLERİN KULLANIMINIZIN TAMAMEN KENDİ RİSKİNİZDE OLACAĞINA İNANIRIZ. KANUNUN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, HİZMETLERLE VE ONLARIN KULLANIMIYLA İLGİLİ OLARAK, SATILABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE, HİZMETLERE İLİŞKİN GARANTİLERİNİ REDDEDERİZ. HİZMETLERİN İÇERİĞİNİN VE HİZMETLERE BAĞLI WEB SİTELERİNİN VE MOBİL UYGULAMALARIN İÇERİĞİNİN DOĞRULUĞU VE TAMLIĞI HAKKINDA HERHANGİ BİR GARANTİ VEYA TEMSİLDE BULUNMAYIZ VE HİÇBİR SORUMLULUK VEYA SORUMLULUK ÜSTLENMEYİZ (1) İÇERİĞİN VE MALZEMELERİN HATALARI, YANLIŞLARI VEYA EKSİKLİKLERİ, (2) HİZMETLERE ERİŞİM VE KULLANIMINIZDAN KAYNAKLANAN HER TÜRLÜ KİŞİSEL YARALANMA VEYA MAL HASARI, (3) GÜVENLİ SUNUCULARIMIZA VEYA ORADA SAKLANAN HERHANGİ BİR TÜR KİŞİSEL BİLGİ VEYA FİNANSAL BİLGİYE İZİNSİZ ERİŞİM, (4) HİZMETLERE ÜÇÜNCÜ BİR TARAF TARAFINDAN AKTARILABİLEN VEYA GÖNDERİLEBİLEN HERHANGİ BİR HATA, VİRÜS, TRUVA ATı veya BUNLAR GİBİ VEYA (5) HİZMETLER ARACILIĞIYLA YAYINLANAN, GÖNDERİLEN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE KULLANIMA SUNULAN HERHANGİ BİR İÇERİĞİN HATALARI VEYA EKSİKLİKLERİ. GARANTİ VERMEYİZ, ONAYLAMAYIZ, GARANTİ ETMEYİZ VEYA HERHANGİ BİR ÜRÜNÜN VEYA HİZMETİN REKLAMINI VERMEYİZ VEYA TEKLİF EDEN HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN HİZMETLER ARACILIĞIYLA REKLAMINI YAPAN HERHANGİ BİR WEB SİTESİNİN VEYA MOBİL UYGULAMASININ FİYATLANDIRILMASI İLE İLGİLİ VEYA HERHANGİ BİR TARAFA BAĞLI OLAN HERHANGİ BİR FİYATLANDIRMA VEYA BAŞKA BİR REKLAMDA BULUNAN VEYA BAĞLI OLAN HERHANGİ BİR ÜRÜN VEYA HİZMET İÇİN VEYA HERHANGİ BİR ORTAMDA VEYA HERHANGİ BİR ÇEVREDEKİ HERHANGİ BİR ORTAMDA, KENDİNİZİN EN İYİ YARGINIZI KULLANMALISINIZ VE UYGUN OLAN YERLERDE DİKKATLİ OLARAK DAVRANMALISINIZ.

SORUMLULUKLARIN SINIRLANMASI

BİZ VEYA DİREKTÖRLERİMİZ, ÇALIŞANLARIMIZ VEYA TEMSİLCİLERİMİZ, HİZMETLERİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN, KAYNAKLANAN VEYA İLGİLİ OLAN SİZE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFYA KARŞI HİÇBİR DURUMDA SORUMLU TUTULMAYACAKTIR, DİREKT, DOLAYLI, SONUÇ, ÖRNEK, TALİ, ÖZEL VEYA CEZAİ ZARARLAR, KAYIP KAR, KAYIP HASILAT, VERİ KAYBI VEYA HİZMETLERİN KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN DİĞER ZARARLAR DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, HERHANGİ BİR ZARAR. BU SINIRLAMALAR, KANUNUN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE, SÖZLEŞMENİN VEYA HAKSIZ FİİLİN ANA KONUSU OLAN HİZMETLERİN MALZEME BİR FELAKETE NEDEN OLDUĞU DURUMDA BİLE GEÇERLİDİR.

TAZMİNAT

Siz, katkılarınızdan (1) Hizmetlerin kullanımı; (2) Bu Hukuki Şartların ihlali; (3) Bu Hukuki Şartlarda belirtilen temsil ve garantilerinizin ihlali; (4) İkinci tarafın haklarının ihlali dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir üçüncü tarafın haklarının ihlali; veya (5) Hizmetler aracılığıyla bağlandığınız başka bir kullanıcıya karşı açılan herhangi bir kayıp, hasar, sorumluluk, iddia veya talep dahil olmak üzere, tüm kayıplardan, hasarlardan, sorumluluklardan, iddialardan veya taleplerden kaynaklanan her türlü kayıp, hasar, sorumluluk, iddia veya talepte bulunmayacak ve bizi ve bağlı şirketlerimizi, iştiraklerimizi ve tüm yetkililerimizi, temsilcilerimizi, ortaklarımızı ve çalışanlarımızı savunacak, tazmin edecek ve zararsız tutacaksınız. Tarafınızca tazmin edilmesi gereken herhangi bir mesele üzerinde münhasır savunma ve kontrol hakkını saklı tutarız ve bu tür bir iddiaya ilişkin haberimiz olduğunda size bu konuda bilgi verecek ve işbirliği yapacaktır.

KULLANICI VERİLERİ

Hizmetlerin performansını yönetme amacıyla Hizmetlere ilettiğiniz verileri ve Hizmetleri kullanımınıza ilişkin verileri saklayacağız. Her ne kadar düzenli rutin yedeklemeler gerçekleştirsek de, Hizmetleri kullanarak gerçekleştirdiğiniz herhangi bir faaliyetle ilgili olarak ilettiğiniz tüm verilerden tamamen sorumlusunuz. Bu tür verilerin kaybı veya bozulması nedeniyle size karşı hiçbir sorumluluğumuz olmadığını kabul edersiniz ve bu tür bir veri kaybı veya bozulmasından kaynaklanan herhangi bir dava hakkından feragat edersiniz.

ELEKTRONİK İLETİŞİM, İŞLEMLER VE İMZALAR

Hizmetleri ziyaret etmek, bize e-posta göndermek ve çevrimiçi formları doldurmak elektronik iletişimi oluşturur. Elektronik iletileri almayı kabul edersiniz ve size elektronik olarak, e-posta yoluyla ve Hizmetler aracılığıyla sunduğumuz tüm anlaşmaları, bildirimleri, açıklamaları ve diğer iletileri yerine getirdiğimizi kabul edersiniz. BURADAN, ELEKTRONİK İMZALAR, SÖZLEŞMELER, SİPARİŞLER VE DİĞER KAYITLARIN KULLANIMINA VE BİZ VEYA HİZMETLER ARACILIĞIYLA BAŞLATILAN VEYA TAMAMLANAN İŞLEMLERİN ELEKTRONİK TESLİMİNE İZİN VERİYORSUNUZ. İMZALAR, SÖZLEŞMELER, SİPARİŞLER VE DİĞER KAYITLARIN YAZILI OLMA ŞARTINI VEYA BAŞKA HERHANGİ BİR İLGİLİ STATÜNÜN YAZILI TESLİM, TUTMA VEYA SAKLAMA ZORUNLULUKLARINI İÇEREN HERHANGİ BİR YASAYA İLİŞKİN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİNİZDEN VAZGEÇİYORSUNUZ.

ÇEŞİTLİ

Bu Hukuki Şartlar ve Hizmetlere ilişkin olarak tarafımızca Hizmetlerde veya Hizmetlere ilişkin olarak yayınlanan herhangi bir politika veya işletme kuralı, sizinle bizim aramızdaki tam anlaşmayı ve anlayışı oluşturur. Bu Hukuki Şartların herhangi bir hakkını kullanmamış veya uygulamamış olmamız, böyle bir hakkın veya hükmün feragat edildiği anlamına gelmez. Bu Hukuki Şartlar, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde geçerlidir. Haklarımızın ve yükümlülüklerimizin tamamını veya bir kısmını dilediğimiz kişilere devredebiliriz. Makul kontrolümüz dışındaki herhangi bir nedenden kaynaklanan kayıp, hasar, gecikme veya hareketsizlikten sorumlu olmayacağız. Bu Hukuki Şartların bir hükmünün veya hükmün bir kısmının yasa dışı, geçersiz veya uygulanamaz olduğu belirlenirse, o hüküm veya hükmün bir kısmı bu Hukuki Şartlardan ayrılabilir kabul edilir ve geriye kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemez. Bu Hukuki Şartlar veya Hizmetlerin kullanımı sonucu aramızda ortaya çıkan birleşik bir girişim, ortaklık, istihdam veya ajans ilişkisi bulunmamaktadır. Bu Hukuki Şartların tarafımızca hazırlanmış olmasının bir sonucu olarak, bu şartların tarafımıza karşı lehine yorumlanmayacağını kabul edersiniz. Bu Hukuki Şartların elektronik formu ve tarafların bunları imzalamamış olmasına dayalı olarak ileri sürebileceğiniz her türlü defayı buradan feragat edersiniz.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

Hizmetlere ilişkin bir şikayeti çözmek veya Hizmetlerin kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle aşağıdaki iletişim bilgilerinden iletişime geçiniz:

AYDINLAR GRUP ARAÇ KİRALAMA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 100. YIL MAH. FETİH CAD. NO: 23 İÇ KAPI NO: 4 BAĞCILAR/ İSTANBUL Bağcılar, İstanbul 34204 Türkiye Telefon: (+90)212 461 15 61 0212

iletisim@aydinlarturizm.com